Top

Ӧrdӧgi kӧr „Zaručene zabolí“

ŠK Dračia Légia 2012 / Novinky  / Ӧrdӧgi kӧr „Zaručene zabolí“

Ӧrdӧgi kӧr „Zaručene zabolí“

„Garantáltan Fájt“ vo voľnom preklade znamená „zaručene zabolí“. Toto heslo dokonale vystihuje pocit po absolvovaní jedného z najdlhších dračích pretekov na svete „Ӧrdӧgi kӧr“ – Diabolský kruh. Tento jedinečný pretek na trati dlhej 66,6km, ktorým náš tím už tretí rok uzatvára sezónu, organizuje maďarský tím dračích lodí „Dunai Sárkányok“.

Rozjazdenie pred štartom

Diablov kruh je považovaný za najdlhšie preteky dračích lodí na svete, so vzdialenosťou 66,6 kilometrov okolo ostrova Szentendrei. 15. ročník preteku zahájil Miklós Szabó, prezident klubu Dunai Sárkányok, spolu s Dr. Gyulom Altom, prezidentom Slovenskej národnej samosprávy. Štart bol o pol desiatej na Dunaji, prvé tímy mali doraziť do maďarského mesta Vác, kde sa preteky konali, v popoludňajších hodinách.

V popredí Miklós Szabó, Dr. Gyula Alt a Bence Tótváradi-Nagy ( člen mestského zastupiteľstva )

Rieka Dunaj je živel, ktorý sa neprispôsobuje pretekom, ale posádky sa musia prispôsobiť jej. Tento rok síce vyšlo krásne počasie, čomu nasvedčovala i teplota vzduchu, ktorá sa šplhala cez 20 stupňov, no svoju daň si na náročnosti trati vybral silný vietor a vlny, ktoré chvíľami naháňali strach a vylievanie vody z lode bolo častejšie ako v predchádzajúcich ročníkoch.

Tento pretek sa nedá opísať slovami. Musíte ho jednoducho zažiť.

15. ročníka najdlhšieho preteku na svete sa zúčastnilo 8 tímov dračích lodí. Naša loď bola jediná zahraničná zložená tentokrát z nadšencov dračích lodí z nášho klubu a klubov z Českej republiky. Sme radi, že sa k nám pridali borci zo Žíznivých saní, Dragon boat Ostrava, Azuma Dragons a posila prišla i z Českých Budějovic z tímu KVS Praha. Okrem dračích posádok absolvovali pretek i jednotlivci na outriggeroch, kanoe a paddleboardoch. Všetkým patrí veľký obdiv a jediné čo sa dá k tejto udalosti dodať je, že tento pretek sa nedá opísať. Tento pretek musíte zažiť.

Výsledky 15. ročníka Diablovho kruhu

No Comments

Post a Comment