Top

Draci v Barcelone

ŠK Dračia Légia 2012 / Novinky  / Draci v Barcelone

Draci v Barcelone

Barcelona je známa svojou bohatou športovou kultúrou a infraštruktúrou, a dračie lode nie sú výnimkou. Mesto ponúka rôzne možnosti pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť na tomto športe, či už ako rekreační nadšenci alebo súťažiaci. Mesto pravidelne hostí rôzne preteky a festivaly dračích lodí. Tieto podujatia priťahujú tímy z celého sveta a sú skvelou príležitosťou na spoznanie tohto športu a jeho komunity.

Na 5. ročníku medzinárodných pretekov v Barcelone sa zúčastnilo 40 tímov z celého sveta

V dňoch 17. – 19. mája 2024 sa v Barcelone, na kanáli kde sa v roku 1992 konali Letné Olympijské hry „Canal Olimpic de Catalunya – Castelldefels“ uskutočnil už piaty ročník medzinárodných pretekov dračích lodí BCN Dragon Boat Festival 2024. Pretekov sa zúčastnilo 40 tímov z celého sveta a športovci z viac ako 15 národností. Spolu to bolo 894 pretekárov, ktorí si v tomto preteku zmerali sily na malých aj veľkých dračích lodiach.

Otvárací ceremoniál 5. ročníka BCN Dragon Boat Festival 2024

Pretekalo sa na tratiach dlhých 200 a 500 metrov. Atmosféra bola úžasná od prvého momentu. Otvárací ceremoniál bol famózny a náš tím ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín ani na sekundu neoľutoval rozhodnutie zúčastniť sa tohto športového zážitku.

Otvárací ceremoniál spestril aj príchod draka chrliaceho oheň na všetky strany

Barcelonského dračieho festivalu za zúčastnilo aj 25 tímov v rámci „Breast Cancer Paddlers“ ( vodáci s rakovinou prsníka, ďalej len BCP ). BCP sú označovaní aj ako „Breast Cancer Survivors“ – teda vodáci, ktorí prežili rakovinu prsníka. Sú to jednotlivci – na 99% ženy, ktoré prežili rakovinu prsníka a zúčastňujú sa pretekov dračích lodí ako formy fyzického cvičenia a podpory komunity. Toto hnutie sa výrazne rozrástlo po celom svete a má silné zastúpenie v Barcelone. Bolo dojemné sledovať túto veľkú komunitu. Nielen radosť z víťazstva v preteku, ale hlavne radosť ktorú majú zo života. Ich vďačnosť, pokora, tímovosť, športový duch sa nedá slovami opísať a osobné stretnutia a príbehy týchto žien nám tlačili do očí slzy.

Záverečný kvetinový ceremoniál bol spomienkou na tie ženy, ktoré boj so zákernou chorobou prehrali

Náš tím sa prebojoval do finále a z piateho ročníka barcelonského festivalu sme si okrem nezabudnuteľných zážitkov z preteku, nových priateľstiev a prehliadky nádherného historického mesta priniesli domov aj zlato v kategórii Small Boat MIX na trati dlhej 200m.

No Comments

Post a Comment