Top

„Ӧrdӧgi kӧr“ 66,6km

ŠK Dračia Légia 2012 / Novinky  / „Ӧrdӧgi kӧr“ 66,6km

„Ӧrdӧgi kӧr“ 66,6km

Najdlhší na svete. I tento prívlastok má „Diabolský kruh“ pretek s dĺžkou 66,6km, ktorý už tradične organizuje maďarský klub dračích lodí Dunai Sárkányok Vác, vždy 23. októbra.

S myšlienkou zdolať túto výzvu sa náš klub pohrával už v sezóne 2020, no obmedzenia v cestovaní nám v tom zabránili. Tento rok sme tomu podrobili i prípravu a s pomocou niekoľkých členov klubu Dračia légia sme sa i keď s obavami, či takúto dlhú trať zvládneme, pustili do boja s vlnami Dunaja.

Processed with Focos

I keď sme silný tím, naším cieľom bolo absolvovať pretek bez očakávaní s umiestnením na prvých priečkach. No už po prvých tridsiatich kilometroch sa naše ciele postupne menili a do preteku sme dali všetko. S jednou prestávkou sme nakoniec prišli do cieľa ako druhí so stratou 7 minút na prvú posádku a s celkovým časom 7 hodín 6 minút. Náš boj s nízkou hladinou Dunaja sme vyhrali a umiestnili sa nad naše očakávania.

Bol to neopakovateľný zážitok a tešíme sa na ďalší ročník tohto náročného preteku. Naši maďarskí priatelia nám pripravili výborné občerstvenia a obrovskú párty, kde sme naplno rozdávali eufóriu z krásneho dňa.

Processed with Focos

No Comments

Post a Comment